Jak podłączyć akumulator do kamery fotowoltaicznej

Używanie akumulatora z panelem słonecznym to świetny sposób na zapewnienie zasilania dla kamery zewnętrznej. Jeśli chodzi o zasilane energią słoneczną kamery bezpieczeństwa, chcesz zapewnić, że dostajesz najwięcej za swoje pieniądze. Chcesz również upewnić się, że baterie, których używasz są zaprojektowane dla maksymalnej żywotności. Na szczęście istnieją baterie dostępne zarówno w głębokim cyklu i odmian litowo-jonowych. Litowo-jonowe są lżejsze i mogą być ładowane znacznie szybciej. W zależności od wielkości panelu słonecznego i lokalizacji, możesz być w stanie uruchomić kilka kamer z jednej baterii.

Jeśli chodzi o to, jak podłączyć baterię do kamery fotowoltaicznej, oczywistą odpowiedzią jest to, że potrzebujesz panelu słonecznego i kontrolera ładowania. Ten ostatni wykona za Ciebie ciężkie zadanie. Solar kontroler ładowania jest mózgiem słonecznego systemu kamer IP. Będzie monitorować moc przychodzącą do panelu słonecznego i utrzymać baterię od bycia przeładowanym. Aby wybrać odpowiedni kontroler dla swoich potrzeb, to dobry pomysł, aby dowiedzieć się, co całkowite zużycie energii jest. Użycie kalkulatora jest jednym ze sposobów, aby to zrobić. Na przykład, 100 watowy panel słoneczny z ISC około 6,3 Amperów będzie prawdopodobnie najlepszym wyborem.

Niezależnie od tego, jaki kontroler wybierzesz, dobrym pomysłem jest zainstalowanie panelu słonecznego w miejscu, gdzie będzie on otrzymywał trzy godziny światła słonecznego dziennie. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, panel powinien być skierowany na południe i ustawiony pod kątem około 24 stopni w lecie i 54 stopni w zimie. Dobrym pomysłem jest również owinięcie dodatkowego przewodu wokół podstawy panelu. Aby zamontować panel, potrzebna będzie płyta montażowa. Można znaleźć płyty montażowe, które są specjalnie zaprojektowane do mocowania do słupów o przekroju 40. Można również użyć haków do siding winylu, aby utrzymać płytę montażową w miejscu. Jako rozwiązanie tymczasowe można zastosować zaciski pierścieniowe.

Jeśli nie jesteś pewien, jaki jest najlepszy akumulator dla danego zastosowania, możesz być w stanie złapać zestaw iBEAM, który jest kompletnym systemem słonecznym, który zawiera panel słoneczny, akumulator, kontroler ładowarki i obudowę akumulatora na zewnątrz. Zapewnia on wystarczającą ilość energii dla potrzeb nadzoru na okres do dwóch dni. Nie jest to substytut regularnego źródła zasilania, ale jest to krok w dobrym kierunku.

Korzystanie z systemu kamer zasilanych energią słoneczną to świetny sposób na zapewnienie sobie niezawodnego systemu bezprzewodowych kamer bezpieczeństwa w domu lub firmie. Ponadto, można zainstalować kamerę w miejscach, które w przeciwnym razie mogłyby być niedostępne. Jest to szczególnie przydatne dla osób o specjalnych potrzebach. Niezależnie od tego, czy instalujesz panel słoneczny, aby zapewnić bezpieczny sposób ochrony swojej własności, czy też dla swojej rodziny, aby mieć bezpieczniejsze środowisko w nocy, zestaw słoneczny jest mądrą inwestycją.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *