Jak podłączyć akumulatory 24V

Tworzenie systemu 24V można zrealizować na wiele sposobów. Można kupić akumulator z wbudowanym systemem 24V i użyć ładowarki 24V do jego naładowania, lub stworzyć system z dwóch akumulatorów 12V. Niezależnie od tego, jak połączysz swoje akumulatory, będziesz musiał mieć co najmniej jedno dodatnie i jedno ujemne połączenie akumulatora. Najlepiej jest śledzić wszystkie połączenia i unikać mieszania rozmiarów akumulatorów. Możesz również użyć schematu banku baterii, aby pomóc Ci zrozumieć, jak różne połączenia są wykonane i dlaczego są one ważne.

Kiedy budujesz system, powinieneś upewnić się, że masz wystarczająco dużo mocy, aby uruchomić sprzęt, którego będziesz używał. Jeśli nie jesteś pewien, jakie są twoje wymagania dotyczące mocy, być może będziesz musiał skonsultować się z inżynierem, aby dowiedzieć się, co twój system baterii może obsłużyć. Jeśli nie masz wystarczającej mocy, będziesz musiał zainwestować w większy akumulator lub mocniejszą ładowarkę do akumulatorów 24 V. Możesz uzyskać ładowarkę, która może zapewnić do 40 do 50 amperów. Oznacza to, że będziesz musiał kupić ładowarkę, która jest około 25% pojemności akumulatora, który planujesz wykorzystać.

Innym sposobem na stworzenie systemu 24V jest połączenie dwóch akumulatorów 12 V równolegle. Robiąc to, możesz podwoić moc wyjściową każdej z dwóch jednostek. Dzięki temu można zsumować całkowity amperaż akumulatorów w banku, co zwiększy ogólne napięcie. Można to zrobić podłączając czerwony przewód do dodatniego (+) terminalu jednego z akumulatorów i niebieski przewód do ujemnego (-) terminalu drugiego akumulatora.

Pierwszym sposobem wykorzystania 24-woltowego banku akumulatorów jest podłączenie obciążenia do dodatniego końca akumulatora. Ta metoda spowoduje równomierne rozładowanie obu akumulatorów. Zaleca się również, aby dodatni biegun akumulatorów był zabezpieczony taśmą elektryczną. Jeśli chcesz połączyć akumulatory szeregowo, możesz to zrobić, ale stracisz trochę mocy. Do tej metody zaleca się użycie ładowarki do akumulatorów 24 V.

Oprócz większej mocy, ładowarka akumulatorów 24 V może zmniejszyć spadek napięcia, którego doświadczasz, gdy musisz przełączyć napięcie z 12 V na 24 V. To może sprawić, że działanie twojego systemu będzie bardziej wydajne. Podczas gdy ta metoda pozwoli Ci obsługiwać sprzęt, który potrzebuje 24 V, możliwe jest, że Twój bank akumulatorów zostanie uszkodzony, więc bądź ostrożny przy wyborze ładowarki.

Powinieneś również zadbać o ochronę dodatnich zacisków swoich akumulatorów, gdy są one w użyciu. Nie powinieneś podłączać dodatniego bieguna akumulatorów do żadnych metalowych przedmiotów lub bezładnych przewodów. Może to być niebezpieczne, więc zakryj je taśmą elektryczną, aby zapobiec uszkodzeniom.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *