Jak okablować zmierzch automatyczny

Zastosowanie automatu zmierzchowego jest najlepszym sposobem regulacji obwodu oświetleniowego, gdy naturalne światło spada poniżej pewnego poziomu. Możesz połączyć wyłącznik zmierzchowy z innymi elementami, aby stworzyć inteligentny system oświetlenia. Oprócz regulowania ilości światła słonecznego, które otrzymuje lampa, wyłącznik zmierzchowy jest również przydatny w kontrolowaniu mocy elektrycznej. Najczęściej spotykana automatyka zmierzchowa steruje zasilaniem żarówki od strony fazowej sieci. W niektórych rozwiązaniach czterotorowych występują osobne pary styków dla żarówki i zasilania sieciowego.

Być może zastanawiasz się, jak okablować automat zmierzchowy. Pierwszym krokiem jest określenie modelu urządzenia. Na rynku jest kilka modeli i musisz znaleźć najlepszy dla swojego zastosowania. Niezależnie od tego, czy budujesz nowy dom, czy dodajesz automat zmierzchowy do istniejącej instalacji, musisz określić, który model jest dla Ciebie odpowiedni. Istnieje kilka rodzajów dostępnych wyłączników zmierzchowych, począwszy od prostych styczników do przekaźników o większej mocy. Chociaż każdy styl może mieć unikalną nazwę, wszystkie mają kilka wspólnych cech. Przełącznik zmierzchowy jest małym komponentem elektronicznym, który pomaga osiągnąć najlepsze wyniki oświetlenia zewnętrznego. Zmierzch wiąże się z małym, niedrogim fotorezystorem, który jest najczęściej dołączany do przewodowego czujnika. Najciekawszą częścią przełącznika zmierzchowego jest obwód, który pozwala urządzeniu kontrolować do trzech amperów mocy elektrycznej.

Zmierzch pociąga za sobą dwa przewody, białe złącze i fotorezystor. Białe złącze jest najbardziej widoczne z dwóch, i powinno być umieszczone w miejscu, gdzie światło otoczenia będzie na nie trafiać. Krótka uwaga, nie jest konieczne podłączanie białego złącza do wiązki zmierzchowej, ponieważ wiązka zmierzchowa jest nieco bardziej złożona. Fotorezystor jest elementem niepolarnym, który wymaga zasilania i może ulec awarii lub zepsuć się w obliczu zanieczyszczenia powietrza lub nadmiernej jasności. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że nigdy nie należy podłączać białego złącza do przełącznika zmierzchowego w ciemności!

Zmierzch pociąga za sobą również zgrabny układ, który pokaże Ci zmierzch pociągu w odwrotnej kolejności. Istnieje również ładny sexy pani zmierzch pociąga za sobą, który jest nifty małe urządzenie, które pomoże Ci kontrolować swoje oświetlenie w najbardziej estetyczny sposób. Możesz znaleźć to urządzenie entails w większości sklepów z artykułami gospodarstwa domowego. W związku z tym, że jest to urządzenie, które może być nieco bardziej skomplikowane niż się spodziewasz, będziesz potrzebował trochę know-how, aby je uruchomić.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *