Jak podłączyć domofon Laskomex

Domofon laskomex to wspaniałe urządzenie, które ułatwia gościom wejście do Twojego budynku mieszkalnego. Pozwala im bowiem wybrać numer Twojego mieszkania i zdalnie otworzyć elektromechaniczny zamek drzwi. Jednak, jak każdy inny sprzęt elektroniczny, może w pewnym momencie ulec awarii.

Kiedy Twój domofon laskomex przestaje działać, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć, aby naprawić problem. Po pierwsze, powinieneś ustalić, jaki typ domofonu jest zainstalowany w Twoim mieszkaniu.

Istnieją trzy główne rodzaje domofonów stosowanych w budynkach mieszkalnych: współrzędnościowe i cyfrowe domofony wieloabonentowe (takie jak Marshal, Vizit, Tsifral, Eltis, Metakom i inne firmy produkujące domofony współrzędnościowe i cyfrowe) oraz wideodomofony indywidualne. Dodatkowo należy zwrócić uwagę czy rura jest uszkodzona czy nie.

Zepsuta lub uszkodzona tuba mówiąca

W większości przypadków awaria tuby mówiącej nie jest trudna do naprawienia. Dzieje się tak dlatego, że rurka znajduje się we wsporniku, który jest przymocowany do podstawy korpusu panelu wywołującego.

Aby naprawić tę usterkę, należy użyć lutownicy i właściwej techniki lutowania. Za pomocą gorącego żelazka należy stopić plastikowy język, który jest przymocowany do wspornika. Po około 7-10 sekundach można go zdjąć i przez stopioną część włożyć śrubokręt do wspornika.

Ważne jest, aby sprawdzić zasilanie urządzenia, aby dowiedzieć się, dlaczego nie działa. Awaria może być spowodowana zwarciem lub zmianą polaryzacji prądu w obwodzie.

Nie można wybrać kodu

Jeśli nie można wybrać kodu, najprawdopodobniej doszło do awarii w okablowaniu domofonu. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy używasz domofonu firmy laskomex, który jest połączony z zamkiem elektrycznym jednym przewodem.

Przewody do słuchawki muszą być prawidłowo ułożone, dlatego należy dokładnie zapoznać się ze schematem elektrycznym mieszkania lub budynku. Jeśli schemat elektryczny nie jest dostępny, lepiej powierzyć tę pracę fachowcowi.

Podczas podłączania domofonu laskomex należy zawsze zwracać uwagę na kolor przewodów, które zostały użyte. Jest to ważne, ponieważ pozwala zidentyfikować ewentualną usterkę i szybko rozwiązać problem.

Nieprawidłowość w okablowaniu może być również spowodowana nieprawidłowym rozmieszczeniem złącz. Należy podłączyć wszystkie elementy w uporządkowany sposób i postępować zgodnie ze schematem elektrycznym, ponieważ złe połączenie może spowodować więcej problemów w dalszej części drogi.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *