Jak podłączyć Apple TV do komputera Mac i sieci domowej

Niezależnie od tego, czy próbujesz podłączyć Apple TV do sieci domowej, czy do komputera Mac, istnieje wiele różnych metod. Najlepszy sposób zależy jednak od modelu Twojego Apple TV. Jeśli masz nowsze urządzenie trzeciej generacji, możesz je zresetować, przechodząc do Ustawienia – Ogólne – Uruchom ponownie. Alternatywnie możesz go odłączyć i sprawdzić aktualizacje oprogramowania.

Inną opcją jest po prostu podłączenie komputera Mac do telewizora za pomocą kabla HDMI. Opcja ta zapewnia obraz w wysokiej rozdzielczości, umożliwiając oglądanie zawartości ekranu komputera Mac na ekranie telewizora. Musisz się upewnić, że Twój telewizor jest wyposażony w wejście HDMI, które zazwyczaj znajduje się z tyłu lub z boku telewizora. Jeśli Twój telewizor nie jest wyposażony w takie wejście, będziesz musiał kupić adapter.

Jeśli szukasz wygodniejszego sposobu, możesz skorzystać z mobilnego hotspotu. Urządzenia te są zwykle dostępne dla tabletów i telefonów, ale można je również kupić jako samodzielne urządzenia. Przed użyciem jednego z tych urządzeń należy skonfigurować sieć Wi-Fi, aby umożliwić jej działanie. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, będziesz musiał dostać się do panelu administracyjnego swojego routera, aby to zrobić.

Jeśli nie jesteś gotowy na wszystko, możesz użyć urządzenia z systemem iOS jako pilota do Apple TV. Będziesz musiał upewnić się, że jesteś w tej samej sieci Wi-Fi, jednak, a proces może być nieco bardziej skomplikowany niż gdybyś miał użyć własnego telefonu.

Istnieje jeszcze kilka innych opcji konfiguracji Apple TV, jeśli jesteś na rynku nowego urządzenia. Oprócz podłączenia go do sieci domowej lub komputera Mac, możesz go wykorzystać do uzyskania dostępu do telewizji kablowej lub satelitarnej, zewnętrznych systemów audio lub słuchawek Bluetooth. Możesz nawet podłączyć Apple TV do klucza USB-C, aby przesyłać strumieniowo multimedia z komputera do telewizora.

Na przykład możesz skonfigurować funkcję AirPlay mirroring na komputerze Mac. Jeśli masz telewizor, który nie obsługuje tej funkcji, będziesz musiał zainstalować aplikację innej firmy, aby ją uruchomić. Jeśli masz telewizor z tą funkcją, najprościej będzie skorzystać z aplikacji Apple TV Remote App.

Jeśli nie jesteś w całej mobilnej rzeczy hotspot, można również użyć klawiatury Bluetooth, aby zrobić tę samą sztuczkę. Jest to właściwie najszybsza i najprostsza metoda konfiguracji Apple TV i prawdopodobnie będzie najbardziej skuteczny, choć nie będzie tak wygodne, jak przy użyciu urządzenia mobilnego. Potrzebna będzie klawiatura Bluetooth, którą można sparować z urządzeniem, a najlepiej umieścić ją w pobliżu Apple TV.

Ta sama klawiatura Bluetooth może też służyć do najnowszej, najfajniejszej rzeczy. Dzięki niej dowiesz się, jak podłączyć Apple TV do sieci Wi-Fi, a także będziesz mógł nawigować po niezliczonych ustawieniach i funkcjach urządzenia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *