Jak podłączyć antenę do zasilacza

Używanie kabla USB do zasilania anteny może nie być najbardziej efektowną lub zabawnie wyglądającą sprawą, ale w rzeczywistości jest to całkiem proste. Jeśli potrzebujesz zasilić telewizor, będziesz potrzebował również kabla zasilającego. Możesz znaleźć tanie drogeryjne, jeśli naprawdę chcesz dostać się do gry w kino domowe.

Najlepszą częścią kabla micro USB jest to, że jest to rozwiązanie typu plug and play. Możesz go użyć do zasilania prawie wszystkiego. Nawet antena może być zasilana za pomocą złącza micro USB, więc możesz postawić swoją najlepszą telewizyjną stopę do przodu. Możesz również rozważyć bardziej trwałe rozwiązanie, takie jak koncentrator USB.

Musisz również zdecydować, czy zamierzasz zainstalować antenę w miejscu, w którym będziesz miał do niej łatwy dostęp. Jeśli zamierzasz umieścić antenę na najwyższym piętrze domu, możesz chcieć rozważyć względny kierunek wiatru. Lepiej jest mieć antenę w miejscu, w którym nie będzie ona przeszkadzać przez meble lub kota, który wchodzi i wychodzi. Można też rozważyć zakup anteny, którą w razie potrzeby można przenieść.

W zależności od miejsca zamieszkania, możesz być w stanie odebrać kilka kanałów z transmisji over the air (OTA). Jednak jest mało prawdopodobne, aby uzyskać wiele z nich, jeśli jesteś daleko od stacji nadawczej. Sygnały OTA nie zawsze są najczystsze, więc prawdopodobnie trzeba będzie zainwestować w jakąś antenę kierunkową. Alternatywnie, można kupić telewizor z wbudowaną anteną kierunkową, która powinna zrobić sztuczkę.

Jeśli planujesz zakup telewizora, możesz chcieć sprawdzić nowsze telewizory wysokiej rozdzielczości, które zazwyczaj zawierają tuner HD i wejście HDMI. Jeśli masz telewizję kablową, będziesz musiał podłączyć kabel koncentryczny do telewizora, co jest dość łatwe. Na szczęście, jeśli kupujesz telewizor po raz pierwszy, często możesz znaleźć przedstawiciela handlowego telewizji, który Ci pomoże. Ogólnie rzecz biorąc, będziesz musiał pokazać im, gdzie zamierzasz zainstalować urządzenie, a oni dadzą ci znać, jakiego rodzaju połączeń będziesz potrzebować.

Będziesz musiał również rozważyć ilość miejsca, które masz do dyspozycji, a także liczbę osób, które będą oglądać twoją rozrywkę. Jak w przypadku większości elektroniki, zbyt mały telewizor może mieć słabą jakość obrazu. Rozmiar ekranu będzie miał również wpływ na ilość danych, które możesz odebrać. Powinieneś również sprawdzić siłę sygnału na wejściu RF twojego telewizora, ponieważ będziesz mógł zobaczyć, czy masz dobry odbiór, czy nie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *