Jak podłączyć bezciśnieniowy podgrzewacz wody

Korzystanie z bezciśnieniowego podgrzewacza wody jest zwykle zalecane w domach, w których jest niskie ciśnienie wody. Jednak instalacja nowego może być nieco kłopotliwa. Najpierw należy sprawdzić, czy linie zasilające są odpowiednio zwymiarowane. Należy również zainstalować zawór nadmiarowy temperatury i ciśnienia. Zapobiega to eksplozji zbiornika.

W większości przypadków przy ciśnieniu powyżej 80 psi wymagany jest zawór redukcyjny. Można również regulować ciśnienie poprzez poluzowanie nakrętki zabezpieczającej na górze regulatora. Jeśli nie masz zaworu redukcyjnego, możesz dodać zawór, który zmniejszy ciśnienie nawet o 400 psi. Jeśli masz zawór redukcyjny, powinieneś zainstalować go jak najbliżej podgrzewacza wody.

Oprócz zaworu redukującego ciśnienie, będziesz musiał zainstalować zawór nadmiarowy temperatury i ciśnienia. Zawór nadmiarowy znajduje się zwykle na zasilaniu zbiornika zimną wodą i powinien odprowadzać niewielką ilość wody. Konieczne będzie umieszczenie wiadra pod rurą spustową zaworu nadmiarowego. Jeśli rura jest zatkana, może to spowodować wyciek z systemu. Należy zadbać o oczyszczenie rury spustowej przed zainstalowaniem zaworu nadmiarowego.

Do zainstalowania podgrzewacza wody potrzebny będzie przewód gazowy, zawór redukcyjny, zawór nadmiarowy temperatury i ciśnienia oraz kilka elementów złącznych. Instalacja powinna zająć około czterech do sześciu godzin. Dobrym pomysłem jest skonsultowanie się z inspektorem hydraulicznym, aby upewnić się, że wszystko idzie zgodnie z planem.

Po zainstalowaniu przewodu gazowego i zaworu odcinającego, należy ponownie podłączyć rury zasilające i odpływowe. Jeśli znajdujesz się na obszarze zagrożonym trzęsieniem ziemi, powinieneś użyć specjalnych pasków, aby przytrzymać grzejnik do ściany. Powinieneś również nałożyć warstwę masy do łączenia rur na przewód gazowy.

Przed zainstalowaniem zbiornika należy również zlutować miedziane złączki. Użycie miękkiej miedzi ze złączkami typu flare jest lepszym rozwiązaniem niż elastyczne złączki ze stali nierdzewnej. Jeśli mieszkasz w regionie, który ma wysoko zmineralizowaną wodę, możesz również rozważyć plastikowe wyłożone sutki. Będziesz musiał kupić te specjalne złączki tam, gdzie sprzedawane jest CPVC.

Należy również uważać, aby uniknąć załamania lub szczypania miedzianych złączek. Jeśli nie czujesz się komfortowo z procesem, to jest to dobry pomysł, aby skontaktować się z hydraulikiem do instalacji. Można również zlecić kontrolę pracy lokalnemu inspektorowi hydraulicznemu przed zakończeniem projektu.

Można również zmierzyć aktualne ciśnienie w linii wodnej. Jest to ważne, aby móc dostosować ciśnienie w swoim podgrzewaczu wody. Jeśli obecne ciśnienie jest zbyt niskie, można zwiększyć ciśnienie poprzez regulację śruby regulacyjnej na górze regulatora. Jeśli jest zbyt wysokie, można obrócić śrubę regulacyjną zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Należy również pamiętać, że gorąca woda w zbiorniku będzie bardzo gorąca. Należy napełniać zbiornik tylko wtedy, gdy jest to konieczne i nie dopuszczać do przegrzania zbiornika. Najlepiej jest utrzymywać temperaturę na poziomie 120 stopni F. Jeśli woda robi się zbyt gorąca, można obniżyć temperaturę za pomocą termostatu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *