Jak podłączyć zraszacz wynurzalny

Zraszacze wynurzalne to jedna z najpopularniejszych opcji nawadniania trawników przez właścicieli domów i ogrodów. Systemy te są proste w instalacji i wymagają jedynie niewielkiej ilości sprzętu.

Jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o tym, jak podłączyć zraszacz wyskakujący, w tym, które rury użyć i jak dostosować głowice. Przed rozpoczęciem podłączania rury, upewnij się, że przepłukujesz swój system, aby oczyścić wszelkie zanieczyszczenia, które nagromadziły się w rurach.

Najpierw musisz zdecydować, jakiego typu głowicy chcesz użyć. Są one zazwyczaj wykonane z tworzywa sztucznego, ale mogą być również mosiężne lub cynkowe. Istnieje kilka rodzajów głowic dostępnych, które będą najlepiej odpowiadać Twoim potrzebom, a wszystkie one dostarczają wodę równomiernie do trawnika.

Najbardziej podstawowa głowica pop-up będzie spryskiwać pojedynczy dedykowany obszar w odległości do 15 stóp. Głowice te są zwykle rozmieszczone blisko siebie, zwykle 18 stóp od siebie lub bliżej. Mogą one również posiadać regulowane głowice, które pozwalają na zmianę kąta nachylenia dyszy.

Mogą być również ustawione pod kątem, aby skierować mgłę na różne obszary trawnika. Można je podłączyć bezpośrednio do złączki zaciskowej, złączki Nut Lock lub złączki z zawleczką, albo do rury obrotowej za pomocą adaptera.

Upewnij się, że połączenia są szczelne, a źródło wody jest włączone. Pomoże to zapewnić, że twój system będzie działał dobrze przez wiele lat.

Następnie należy umieścić głowice zraszaczy w odpowiednich miejscach. Zaleca się, aby umieścić je co najmniej 6 cali poniżej poziomu zamarzania dla danego obszaru. Pomoże to zapobiec głowicom przed uszkodzeniem przez mróz, a także pozwoli na utrzymanie ich pod przykryciem podczas zimy.

Po umieszczeniu zraszaczy ważne jest, aby podłączyć je do głównych linii. Można to zrobić poprzez umieszczenie na korpusie zraszacza złączki o niskiej gęstości, takiej jak trójnik z LDPE na gwint wewnętrzny. Trójnik powinien być wystarczająco duży, aby pomieścić głowicę zraszacza, a także mieć odpowiedni rozmiar gwintu, aby połączyć się z linią rozgałęzienia PVC i zabawną rurą.

Połączenie będzie musiało być mocno przykręcone, aby zapewnić, że trzyma zraszacz w miejscu. Jest to dobry moment, aby sprawdzić ciśnienie wody w strefie zraszacza i upewnić się, że wszystkie zawory na rurze są w pełni otwarte.

Jeśli wszystko jest w porządku, powinieneś być w stanie włączyć wodę i zraszacze powinny automatycznie wyskoczyć. Jeśli nie wyskakują, możesz mieć problem z połączeniem lub możesz potrzebować wymienić głowicę.

Często połączenie jest uszkodzone, lub może być zatkanie w linii od przewodu zasilającego do głowicy. Możesz również sprawdzić, czy nie ma przecieku w rurze, sprawdzając mokre plamy lub gromadzenie się wody wokół rurociągu. Możesz również usłyszeć przeciekający lub syczący dźwięk w miejscu, gdzie rura jest przymocowana.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *