Jak podłączyć drukarkę HP bezprzewodowo

Jeśli niedawno zakupiłeś nową drukarkę HP, być może zastanawiasz się, jak podłączyć ją bezprzewodowo. Korzystanie z drukarki bezprzewodowej jest bardzo wygodne, ponieważ eliminuje konieczność stosowania nieporządnych kabli między komputerem a drukarką.

Aby podłączyć bezprzewodową drukarkę HP do sieci WiFi, potrzebny będzie odpowiedni sprzęt i oprogramowanie. Proces ten będzie się różnił w zależności od posiadanego modelu, ale zazwyczaj jest dość prosty.

Po pierwsze, będziesz potrzebować laptopa lub komputera stacjonarnego, który obsługuje drukowanie bezprzewodowe. Zazwyczaj oznacza to urządzenie z systemem Windows lub Mac OS. Możesz też skorzystać z tabletu lub smartfona.

Następnie będziesz musiał uzyskać dostęp do portalu internetowego HP i pobrać odpowiednie oprogramowanie drukarki. Jeśli nie masz pewności, jak to zrobić, obsługa klienta HP może pomóc w znalezieniu odpowiedniego sterownika dla Twojego urządzenia.

Po pobraniu oprogramowania postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zainstalować je na urządzeniu i podłączyć je do sieci WiFi. Może to trochę potrwać, więc upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu na zakończenie procesu, zanim będziesz musiał coś wydrukować.

Jeśli masz problemy z podłączeniem drukarki HP do sieci WiFi, możliwe, że drukarka ma nieaktualne sterowniki urządzenia. Może to być poważny problem, ponieważ może powodować problemy z komunikacją między drukarką a routerem.

Alternatywnie możesz spróbować użyć innej drukarki, która jest kompatybilna z Twoją siecią. Wiele drukarek posiada kreator konfiguracji WiFi, który może wyszukać pobliskie sieci. Możesz wybrać sieć z listy, a następnie wprowadzić hasło do sieci (jeśli Twoja sieć Wi-Fi korzysta z zabezpieczeń).

Niektóre drukarki można również podłączyć do routera za pomocą trybu WPS Push. Jest to świetny sposób na podłączenie drukarki, jeśli nie udało się znaleźć odpowiedniego identyfikatora SSID i hasła dla nowej sieci.

Musisz umieścić drukarkę w pobliżu routera, aby mogła odebrać sygnał. Może być konieczne naciśnięcie i przytrzymanie przez kilka sekund przycisku Wireless na drukarce, aż kontrolka sieci bezprzewodowej zacznie migać.

Gdy drukarka HP znajdzie się w stanie “gotowości do parowania”, można rozpocząć drukowanie. Kontrolka sieci bezprzewodowej nadal miga podczas przebywania w tym trybie, ale przestanie, gdy drukarka zostanie prawidłowo podłączona do sieci Wi-Fi.

Po zakończeniu możesz wyłączyć drukarkę. Następnie możesz użyć telefonu lub innego urządzenia do skanowania i drukowania plików z drukarki.

Drukarka może również automatycznie przełączyć się w tryb konfiguracji Wi-Fi, gdy po raz pierwszy podłączysz ją do sieci Wi-Fi. Jest to wygodny sposób na skonfigurowanie drukarki, ale musisz pamiętać, że pozostanie ona w tym trybie przez dwie godziny po włączeniu.

Jeśli masz problem z ponownym podłączeniem drukarki HP do sieci bezprzewodowej, powinieneś być w stanie rozwiązać problem, uruchamiając ponownie router. Spowoduje to odświeżenie identyfikatora SSID i hasła, co powinno naprawić połączenie. Jeśli jednak to nie zadziała, należy sprawdzić, czy drukarka ma aktualizację oprogramowania sprzętowego. Jeśli tak, możesz pobrać najnowszą wersję, a następnie zaktualizować sterownik.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *