Jak podłączyć antenę do routera

Niezależnie od tego, czy masz router bezprzewodowy czy przewodowy, możesz poprawić zasięg sieci WiFi w domu, podłączając antenę zewnętrzną do routera. Antena zewnętrzna może wystawać z boku routera, lub można ją przymocować z tyłu routera. Można również kupić adapter, który łączy antenę do routera. Urządzenia te są dostępne w większości sklepów elektronicznych, i mogą być używane do zwiększenia siły sygnału WiFi w domu.

Zanim zaczniesz, musisz znać specyfikacje swojego routera. Sprawdź standardy bezprzewodowe i kanał, który jest zdolny do twojego routera. Niektóre modele mają ustawienia zwiększania mocy, które zwiększą ilość mocy, jaką otrzymuje Twoje połączenie bezprzewodowe. Należy również sprawdzić ustawienie anteny. Być może trzeba będzie dokonać ręcznych zmian w firmware zarządzającym routerem.

Do podłączenia anteny zewnętrznej do routera potrzebny jest pigtail lub krótki kabel przejściowy. Podłącz jeden koniec pigtaila do pustego złącza anteny na płytce drukowanej routera. Drugi koniec pigtaila będzie podłączony do złącza anteny. Należy upewnić się, że pigtail nie podnosi się z płytki drukowanej. Jeśli tak, trzeba będzie nacisnąć w dół na pigtail aż zatrzaśnie się w miejscu. Powtarzaj ten krok, aż uzyskasz pożądany kąt dla swojej anteny.

Przed rozpoczęciem należy upewnić się, że posiada się wszystkie wymagane narzędzia. Należy również uważać, aby nie dokręcić kabli koncentrycznych zbyt mocno. Należy również użyć anteny, która jest oceniana dla lokalnej pogody. Należy również upewnić się, że częstotliwość anteny pasuje do tej na routerze.

Podczas tego procesu należy odłączyć router od zasilania. Jeśli Twój router nie jest odłączany, będziesz musiał go otworzyć, odkręcając dolną część korpusu. Odsłoni to dwa przewody, które należy podłączyć do miniaturowych złączy UHF na module bezprzewodowym 2,4GHz.

Gdy już będziesz miał te dwa przewody, będziesz musiał zainstalować swoją nową antenę. Aby to zrobić, należy wyjąć stare anteny z routera. Następnie powinieneś mocno wkręcić nowe anteny.

Następnie należy upewnić się, że kąt ustawienia nowej anteny jest zorientowany w kierunku urządzeń bezprzewodowych. Należy zmienić go o co najmniej pięć do dziesięciu stopni. Powinieneś to robić co trzydzieści sekund, aż uzyskasz pożądany zysk.

Jeśli chcesz zmaksymalizować zysk anteny routera, powinieneś poszukać anteny o dużym zysku. Te anteny są wyposażone w złącza SMA lub TNC. TNC jest mniej powszechne, ale jest łatwiejsze w instalacji niż SMA. Jeśli masz antenę SMA, możesz ją wymienić na antenę TNC. Możesz też kupić specjalny adapter, który ma złącze SMA i używa TNC.

Użycie anteny Yagi to kolejna możliwość podłączenia anteny zewnętrznej do routera. Te anteny są w stanie odbierać sygnały we wszystkich kierunkach, ale mają ograniczony zysk. Należy zainstalować antenę na dachu domu lub w podwyższonej lokalizacji, tak, że będzie miał łatwą drogę do wież komórkowych. Będziesz musiał uzyskać pomoc w tej instalacji, i należy upewnić się, aby umieścić antenę w miejscu, które jest wolne od wszelkich przeszkód.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *