Jak podłączyć słuchawki do Macbooka

Podłączenie słuchawek do Macbooka może być wyzwaniem. Jeśli masz problem z parowaniem słuchawek Bluetooth z komputerem, istnieje kilka sposobów, aby rozwiązać problem i uzyskać ich ponowne połączenie.

Po pierwsze, upewnij się, że Bluetooth w słuchawkach jest włączony i znajduje się w trybie odkrywania. Możesz to zrobić, klikając ikonę Bluetooth na pasku menu lub otwierając Preferencje systemowe (Ustawienia systemowe w macOS Ventura i wyższych) i szukając ustawienia włączającego Bluetooth.

Sprawdź, czy Twoje słuchawki są w trybie parowania, szukając przycisku lub innego symbolu, który wskazuje, że urządzenie jest w trybie parowania Bluetooth, takiego jak niebieski trójkąt. Jeśli nie możesz go znaleźć, spróbuj nacisnąć i przytrzymać przycisk zasilania przez siedem sekund lub postępuj zgodnie ze szczegółowymi instrukcjami dotyczącymi Twoich słuchawek.

Inną rzeczą, którą możesz spróbować, jest zresetowanie modułu Bluetooth. Spowoduje to usunięcie oprogramowania, które może być przyczyną problemu, i przywróci ustawienia fabryczne Bluetooth w komputerze Mac, co powinno spowodować sparowanie słuchawek.

Jeśli słuchawki nadal nie chcą się sparować, możesz odwiedzić lokalny sklep Apple i poprosić o pomoc. Będą oni mogli przyjrzeć się słuchawkom i ustalić, czy problem dotyczy ich, czy komputera Mac.

Istnieje także możliwość odłączenia słuchawek i usunięcia ich z listy sparowanych urządzeń w Preferencjach systemowych. Działa to zarówno w przypadku słuchawek, jak i słuchawek Airpods, choć będziesz musiał je ponownie podłączyć, jeśli kiedykolwiek będziesz ich ponownie potrzebować.

Niektóre słuchawki, takie jak Sony MDR-ZX550 i Bose QuietComfort 35 II, wymagają wprowadzenia kodu PIN podczas podłączania ich do Macbooka. Ten kod PIN będzie inny w zależności od modelu słuchawek lub głośnika, którego używasz.

Jeśli słuchawki nie pojawią się na liście sparowanych urządzeń, należy ponownie uruchomić Macbooka i spróbować ponownie. Jeśli to nie zadziała, być może masz poważniejszy problem z oprogramowaniem Macbooka, który wymaga dalszego rozwiązywania.

Usuwanie śmieci systemowych

Możesz szybko oczyścić swojego Macbooka za pomocą bezpłatnego narzędzia o nazwie CleanMyMac X. Aplikacja ta może usunąć niekompletne pobrane pliki, nieaktualną pamięć podręczną i inne pliki śmieci, które mogą spowolnić działanie komputera Mac.

Dodawanie słuchawek Bluetooth

Jeśli masz problemy z parowaniem słuchawek, możesz spróbować podłączyć je przez menu Centrum sterowania zamiast przez stronę Bluetooth w Preferencjach systemowych. Ta metoda działa najlepiej z najnowszymi wersjami macOS, w tym Big Sur i wyżej.

Jednak ta metoda jest nieco bardziej skomplikowana i prawdopodobnie będzie nieznana użytkownikom, którzy nie są bardzo obeznani z technologią. Nie jest to również tak proste, jak się wydaje, i musisz być przygotowany na spędzenie trochę czasu z ustawieniami, zanim twoje słuchawki zostaną pomyślnie sparowane.

Wreszcie, jeśli używasz starszej wersji komputera Mac, może być konieczne wprowadzenie kodu PIN w celu podłączenia słuchawek. Ten kod PIN będzie inny dla każdego urządzenia, więc należy zapoznać się z instrukcją obsługi słuchawek lub opisem produktu w witrynie producenta, aby dowiedzieć się, jaki jest kod PIN.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *