Jak podłączyć gniazdo z przyczepy

Gdy holujesz przyczepę, ważne jest, aby prawidłowo okablować gniazdo z pojazdu. Zapobiegnie to niedziałającym światłom i zapewni bezpieczeństwo podczas jazdy. Na szczęście istnieje kilka dostępnych opcji okablowania gniazda z przyczepy, w tym okablowanie niestandardowe i splice-in.

Okablowanie gniazda z przyczepy

Pierwszym krokiem w okablowaniu gniazda z przyczepy jest identyfikacja przewodów, które muszą być podłączone. Można to zrobić przeglądając schemat elektryczny dla konkretnego modelu pojazdu. Następnie, używając taśmy lub cienkiego punktu sharpie, zaznacz każdy przewód i odpowiedni terminal na wtyczce i gnieździe. Pomoże to w ponownym podłączeniu przewodów później, gdy będziesz gotowy do podłączenia ich z powrotem do okablowania.

Kod kolorów: Najczęściej spotykany typ wiązki przewodów wykorzystuje cztery kolory, które odpowiadają funkcji każdego przewodu. Na przykład, zielone przewody oznaczają prawy zakręt/hamulec, żółte oznaczają lewy zakręt/hamulec, brązowe oznaczają światła tylne, a białe to masa.

Użycie właściwego kodu kolorystycznego jest niezbędne przy przerabianiu przyczepy w celach bezpieczeństwa. Niedopasowane przewody mogą spowodować zamieszanie na drodze i doprowadzić do nieprawidłowego działania tylnych świateł lub innych świateł przyczepy.

Przewody 4-pinowe: Większość przyczep użytkowych jest wyposażona w 4-pinowe złącze przyczepy. Jest to najczęściej spotykany typ wiązki przewodów przyczepy, który zawiera wszystkie standardowe funkcje przyczepy, takie jak prawy zakręt/hamulec, lewy zakręt/hamulec, światła tylne i biały przewód jako masa.

5-Pin Wiring: Ten typ wtyczki przyczepy dodaje piąty przewód do podstawowych czterech, który dodaje pomocnicze zasilanie dla przyczepy. Większość przyczep do łodzi i niektóre przyczepy użytkowe wykorzystują ten typ przewodu do zasilania.

6-Pin Wiring: Ten typ przewodu ma takie same funkcje jak okablowanie przyczepy 4- i 5-pinowe, ale dodaje jeszcze jedną funkcję – światło wsteczne (żółte). Nie wszystkie przyczepy mają światła wsteczne, więc może to nie być konieczne.

Przewody 7-pinowe: Ten typ wtyczki przewodu przyczepy jest podobny do wtyczki 4-pinowej, ale dodaje jeszcze jedną funkcję – światło wsteczne (żółte). Nie wszystkie światła przyczepy potrzebują tego dodatkowego przewodu.

Korzystając z tego przewodnika, można bezpiecznie i sprawnie podłączyć przyczepę do pojazdu. Należy pamiętać o przestrzeganiu instrukcji i robieniu zdjęć w trakcie przerabiania przyczepy.

Niestandardowe wiązki przewodów są najlepszym sposobem na zainstalowanie nowego okablowania wtyczki przyczepy w pojeździe. Ten typ wiązki przewodów podłącza się bezpośrednio do znormalizowanego gniazda USCAR pojazdu, bez konieczności łączenia lub lutowania, i zapewnia standardowe złącze przewodów oświetlenia przyczepy, takie jak 4-drożne płaskie lub 7-drożne ostrze RV.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *