Jak podłączyć tablet do telewizora

Tablety mogą być świetne do przenośnej rozrywki, ale duży ekran jest często niezbędny, aby je naprawdę docenić. Niezależnie od tego, czy oglądasz filmy, grasz w gry, czy chcesz po prostu wyświetlać zdjęcia innym, podłączenie tabletu do telewizora jest jednym z najlepszych sposobów, aby to osiągnąć.

Podłączenie iPada, iPhone’a lub Androida do telewizora jest proste. W zależności od tabletu i telewizora, możesz połączyć się za pomocą kabla HDMI lub bezprzewodowo. Niezależnie od tego, jak podłączysz swoje urządzenie, zawsze możesz skorzystać z aplikacji, które ułatwią Ci wyświetlanie treści na większym ekranie.

Jeśli Twój tablet nie ma portu HDMI, warto kupić kabel USB do HDMI i podłączyć go do tylnej części telewizora. Dzięki temu będziesz mógł podłączyć swój tablet do telewizora i oglądać te same treści, co na smartfonie czy komputerze.

Możesz również użyć adaptera Bluetooth, aby sparować tablet z telewizorem. Pozwoli Ci to na sterowanie ekranem tabletu z pilota tv, co jest doskonałym sposobem na oglądanie filmów bez konieczności używania zewnętrznego kontrolera.

Alternatywnie, można przesyłać ekran tabletu do telewizora za pomocą urządzeń takich jak Google Chromecast i Roku. Jest to najprostszy sposób na odzwierciedlenie ekranu tabletu, ale może prowadzić do lagów, jeśli połączenie internetowe w telewizorze jest słabe.

Aby zacząć, będziesz potrzebował urządzenia do streamingu z oprogramowaniem kompatybilnym z AirPlay 2. Mogą to być nowsze inteligentne telewizory Sony, TCL, Samsung, LG i Vizio, jak również urządzenia strumieniowe Roku i własne modele Apple TV HD lub 4K.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest zainstalowanie odpowiedniej aplikacji na tablecie. Aplikację można znaleźć na stronie producenta tabletu lub wyszukać ją w ulubionym sklepie z aplikacjami.

Po zainstalowaniu aplikacji otwórz ją i sparuj tablet z urządzeniem do streamingu. Po sparowaniu będziesz mógł sterować tabletem z telewizora za pomocą dedykowanej aplikacji urządzenia do streamingu.

Niektóre tablety, takie jak Samsung Galaxy Tab S4, można podłączyć do telewizora za pomocą portu HDMI znajdującego się z tyłu urządzenia. Jest to przydatne, jeśli masz telewizor z wejściem HDMI, ale nie chcesz płacić za drogi adapter HDMI.

Inne tablety, takie jak Lenovo Yoga i Microsoft Surface Pro, można również podłączyć do telewizora przez port HDMI z przodu. Jest to świetny sposób na oglądanie multimediów, ale będziesz potrzebował adaptera HDMI, jeśli używasz starszego telewizora.

Inną opcją jest lustrzane odbicie ekranu tabletu za pomocą kabla DeX lub kabla HDMI. Umożliwi to uruchomienie pełnego trybu pulpitu tabletu na telewizorze, dzięki czemu będziesz mógł grać w gry, oglądać filmy i wiele innych rzeczy na większym ekranie.

Możesz nawet wyświetlić ekran swojego tabletu z aplikacji innej firmy na telefonie, takiej jak AirDroid Cast. Pozwoli Ci to na udostępnienie ekranu znajomemu lub stworzenie konfiguracji wielomonitorowej dla Twojego tabletu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *