Jak podłączyć telefon do tabletu w 7 prostych krokach

Jeśli posiadasz smartfon i tablet, prawdopodobnie szukasz sposobu na połączenie tych dwóch urządzeń tak, aby działały jak najbardziej płynnie i podobnie. Dobra wiadomość jest taka, że możesz to zrobić za pomocą kilku prostych kroków.

1. Użyj Flow

Samsung Flow to darmowa aplikacja, która pozwala w prosty sposób połączyć telefon z tabletem, komputerem lub innym urządzeniem. Jest dostępna na telefonach i tabletach Samsung Galaxy oraz komputerach z systemem Windows. Została zaprojektowana tak, aby umożliwić wyświetlanie powiadomień, zdjęć i innych informacji z telefonu podczas korzystania z komputera lub przesyłanie danych między dwoma urządzeniami.

2. Użyj Bluetooth

Jeśli korzystasz z kompatybilnego tabletu z systemem Android, możesz użyć Bluetooth do sparowania obu urządzeń, aby mogły komunikować się bezprzewodowo. Działa to zarówno na tabletach, jak i smartfonach i może być szczególnie przydatne do przesyłania plików, słuchania muzyki lub łączenia się z innymi urządzeniami bez konieczności używania kabla.

3. Synchronizacja z kontem Google

Jeśli Twój telefon działa pod kontrolą systemu Android 4.0 lub nowszego, możesz zsynchronizować się z kontem Google na tablecie. Spowoduje to automatyczne przeniesienie kontaktów, wiadomości tekstowych, zdjęć i innych informacji z telefonu na tablet. Zapisze również wszelkie informacje z kopii zapasowej na tablecie, abyś mógł uzyskać do nich dostęp później.

4. Uwięźnij telefon do tabletu

Jeśli nie masz planu transmisji danych w telefonie, ale nadal chcesz być online, możesz go uwiązać do tabletu, aby uzyskać dostęp do Internetu za pomocą jego własnego połączenia Wi-Fi. Jest to łatwy sposób na uzyskanie dostępu do Internetu i może być również bezpieczny.

5. Przesyłaj strumieniowo wideo z tabletu do telefonu

Jeśli Twój tablet ma przednią kamerę, możesz jej użyć do przesyłania strumieniowego wideo bezpośrednio do telefonu. Jest to świetna opcja do oglądania filmów lub innych mediów z przyjaciółmi i rodziną, którzy mają inne smartfony.

6. Udostępnianie dokumentów pomiędzy dwoma urządzeniami

Do udostępniania plików, takich jak zdjęcia czy dokumenty, możesz wykorzystać wbudowane w tablet aplikacje. Wystarczy dotknąć plików, które chcesz udostępnić, a pojawi się menu z opcjami udostępniania tych plików. Następnie możesz wybrać pliki i dotknąć przycisku, aby je wysłać.

7. Korzystanie z zewnętrznej klawiatury i rysika

Jeśli masz zewnętrzną klawiaturę i rysik, możesz wprowadzać tekst i sterować oknem telefonu na tablecie. Możesz nawet pisać i przewijać tekst, trzymając kciuk nad ekranem, a także przeciągać pliki z jednego urządzenia na drugie, gdy pojawi się ikona przeciągania.

8. Przesyłanie plików między dwoma urządzeniami

Pliki między tabletem a smartfonem możesz przesyłać także przez USB. Najprostszym sposobem jest skorzystanie z programu MobiKin Transfer for Mobile, który pozwala na przeniesienie dowolnych danych z telefonu na tablet, w tym kontaktów, SMS-ów, filmów, muzyki, aplikacji itp. Jest to profesjonalne i wydajne narzędzie, które potrafi zsynchronizować niemal wszystkie dane z telefonu na tablet.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *