Jak podłączyć zbiornik wyrównawczy do cewki

Zbiornik wyrównawczy jest urządzeniem używanym do zwiększenia objętości systemu wody lodowej HVAC. Zbiornik może być zamkniętym naczyniem z kolumną zamortyzowanego powietrza lub otwartym naczyniem z miejscem na rozprężenie cieczy.

Zbiornik jest krytyczną częścią systemu. Pomaga on uwzględnić zmiany objętości instalacji, które zachodzą w różnych zakresach temperatur. Może być również ważnym elementem bezpieczeństwa, ponieważ zapobiega uszkodzeniu systemu przez nadmierne ciśnienie.

Jak podłączyć zbiornik wyrównawczy cewki

Zbiornik wyrównawczy cewki jest zwykle instalowany nad podgrzewaczem wody za pomocą trójnika, który jest podłączony do rury doprowadzającej zimną wodę. Trójnik jest zazwyczaj miedziany, ale czasami stosowane są inne materiały.

Można zainstalować zbiornik wyrównawczy na własną rękę, jeśli masz umiarkowaną do eksperta wiedzy i doświadczenia hydraulicznego, lub można zatrudnić hydraulika, aby to zrobić dla Ciebie. Należy pamiętać, aby przed zainstalowaniem zbiornika wyrównawczego przetestować kocioł, aby upewnić się, że może on obsłużyć dodatkowe ciśnienie.

How to Drain a Boiler’s Expansion Tank

Jeśli masz starszy styl bez pęcherza zbiornika wyrównawczego, to zawór spustowy znajduje się na samym kotle. Jeśli masz nowszy styl bez pęcherzykowego zbiornika wyrównawczego, zawór spustowy będzie przymocowany do zaworu, który jest podłączony do linii spustowej 1/2 cala na dole zbiornika.

Gdy zbiornik jest opróżniany, zawór spustowy zbiornika może być podłączony do węża i pozwala uruchomić w dół systemu do pompy studziennej lub innej lokalizacji, która ma drenaż ścieków dostępne. Następnie profesjonalny hydraulik może spuścić wodę i ponownie napełnić zbiornik wyrównawczy czystą wodą z miejskiego lub prywatnego źródła wody.

Jak zmierzyć objętość systemu

Wielkość zbiornika wyrównawczego powinna być oparta na objętości całego systemu wody lodowej. Obejmuje to objętość rurociągów, urządzeń, pomp wody lodowej i innych akcesoriów. Kalkulator może pomóc określić całkowitą objętość systemu i konkretną wielkość zbiornika wyrównawczego, który będzie działał najlepiej w danej sytuacji.

Jak obliczyć minimalną i maksymalną temperaturę

Temperatura cieczy jest funkcją jej lepkości dynamicznej i ciśnienia pary. Wraz ze wzrostem temperatury lepkość dynamiczna maleje, a ciśnienie pary rośnie.

Dlatego dobrym pomysłem jest przetestowanie systemu pod kątem minimalnej i maksymalnej temperatury przed instalacją. Temperatura minimalna to najniższy punkt, w którym system jest najbardziej wrażliwy, a temperatura maksymalna to najwyższy punkt, w którym system może być bezpiecznie eksploatowany.

Jak obliczyć wysokie i niskie ciśnienie

Wysokie ciśnienie na zbiorniku wyrównawczym jest funkcją temperatury systemu. Gdy temperatura wzrasta, powoduje to większe odparowanie z rur, zaworów i armatury systemu, co może powodować wyższe ciśnienie w zbiorniku. W miarę obniżania się temperatury następuje mniejsze odparowanie z rur, zaworów i armatury systemu, co może spowodować obniżenie ciśnienia w zbiorniku.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *