Jak podłączyć pralkę do odpływu

Niezależnie od tego, czy podłączasz nową pralkę do domu, czy wymieniasz starą, ważne jest, aby prawidłowo podłączyć wąż spustowy. Źle podłączony wąż może prowadzić do cofania się wody, zalania i innych problemów. Dodatkowo, przepełnienie może spowodować poważne uszkodzenie systemu kanalizacyjnego Twojego gospodarstwa domowego.

Zanim zaczniesz, zrób listę cech szczególnych swojej pralki, takich jak jej model i numer seryjny. Pomoże Ci to znaleźć odpowiedni wąż spustowy dla Twojego urządzenia i upewnić się, że został on prawidłowo zainstalowany.

Po uzyskaniu jasnego zrozumienia, w jaki sposób spływa woda z Twojej pralki, zabierz ją do lokalnego sklepu z urządzeniami i poproś sprzedawcę o pomoc w znalezieniu odpowiedniego węża spustowego. Większość z nich będzie miała różne węże spustowe na ręku, więc upewnij się, że wybierzesz taki, który jest dostosowany do rozmiaru i konstrukcji Twojego urządzenia.

Jeśli wąż jest zbyt krótki, może być konieczne zainstalowanie rozdzielacza rurowego, który dzieli dopływ wody między kran i spryskiwacz. Rozgałęźnik to mosiężna rura, która pasuje do otworu oryginalnych rur pralki i przytrzymuje je w miejscu za pomocą nakrętki. Będziesz potrzebował klucza do dokręcenia nakrętek i zabezpieczenia węży na miejscu.

Aby uzyskać bardzo długi wąż, można kupić zestaw przedłużający wąż spustowy do pralki. Zestawy te są dostarczane z łącznikami i klipsem Jubilee, który łatwo mieści się w wężu myjki. Zazwyczaj zawierają one końcówkę 18 mm i 22 mm, które można wykorzystać do przedłużenia węża w celu zaspokojenia potrzeb.

Use a utility sink for a temporary connection

If you need a more permanent drain solution, consider removing the kitchen sink faucet and attaching a washing machine drain hose to it. To pozwoli Ci używać kranu do innych celów i nadal mieć sposób na odłączenie węża, gdy nie jest w użyciu.

Można również zainstalować zlewozmywak do prania, aby połączyć pralkę z odpływem, jeśli nie ma się w pobliżu rury spustowej. W tym celu należy najpierw odciąć wodę do węży zasilających pralkę. Następnie podłącz wąż spustowy zlewu do rury spustowej, pozostawiając nie więcej niż 8 cali węża wewnątrz rury spustowej. Gdy wąż jest na miejscu, zabezpiecz go taśmą lub drutem.

Odpowietrzanie rury spustowej pralki

Wąż spustowy pralki jest przeznaczony do podłączenia do rury stojącej lub zlewu, z których oba mają syfon, który kieruje wodę z odpływu do głównej linii kanalizacyjnej domu. Kiedy wąż spustowy jest prawidłowo odpowietrzony, możesz zapobiec zalaniu i innym związanym z tym problemom, które mogą być kosztowne w naprawie.

Odpowietrzanie rury spustowej pralki to prosty proces, który pomoże zapobiec zalaniu i innym problemom hydraulicznym. Jest to szczególnie ważne, jeśli rura spustowa jest wystawiona na działanie żywiołów lub jeśli mieszkasz w obszarze, który doświadcza dużych opadów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *