Jak podłączyć pralkę do kranu

Pralka to wspaniałe urządzenie, które pomoże Ci zaoszczędzić czas i pieniądze na praniu. Ale instalacja nowej pralki i podłączenie instalacji wodnej do kranu może być przerażające.

Proces instalacji może być tak prosty lub tak skomplikowany, jak Twoje potrzeby i istniejąca w Twoim domu hydraulika. Ale tak czy inaczej, ważne jest, aby postępować zgodnie z właściwymi krokami, aby nie skończyć z nieszczelnym źródłem wody.

Najpierw trzeba będzie sprawdzić istniejący zapas wody. Wiąże się to z wyłączeniem głównej linii i znalezieniem zaworu odcinającego dla kranu, który wymieniasz. Jeśli nie jesteś pewien, gdzie jest zawór odcinający, skonsultuj się z lokalnym działem hydraulicznym.

Po tym, będziesz potrzebował rozdzielacza rur i węży, aby połączyć linie zimnej i gorącej wody myjki z istniejącymi rurami twojego zlewu. Jeśli oryginalne rury nie są w dobrym stanie, być może trzeba będzie je wymienić na lepsze jakościowo.

Potrzebny będzie również wąż spustowy i rurka stojąca, jeśli zlew nie ma odpływu dla spryskiwacza. Możesz użyć plastikowej prowadnicy węża, która mocuje się do krawędzi zlewu, aby upewnić się, że wąż jest mocno osadzony i nie może się poruszać.

Następnie zaczep wąż do rury spustowej, nogi zlewu lub jednego z węży dopływowych i zabezpiecz go na miejscu opaskami zaciskowymi. Nie zapomnij sprawdzić, czy nie ma przecieku przed zakończeniem instalacji.

Jeśli Twój obecny kran ma podkładkę, usuń ją przed rozpoczęciem instalacji. Odłączenie jej może wymagać użycia klucza lub szczypiec. Przed rozpoczęciem instalacji należy również przeczytać instrukcję na baterii, aby upewnić się, że robisz to poprawnie.

Niektóre starsze i nowsze domy nie mają dedykowanego zestawu gniazdek dla spryskiwacza, więc będziesz musiał użyć adaptera. Są one sprzedawane w sklepach z narzędziami. Adaptery mają fasetę lub kilka faset na nich, które pasują do końcówek dysz na twoich kranach.

Po dołączeniu adaptera do baterii zlewozmywakowych, można następnie zaczepić węże do dysz. Węże są zazwyczaj kolorowe i powinieneś je podłączyć do odpowiednich dysz. Jeśli istniejące dysze nie są kolorowe, powinieneś kupić kolorowe węże, aby odróżnić połączenia zimnej i ciepłej wody.

Węże wlotowe i spustowe myjki powinny być wystarczająco długie, aby sięgnąć do wszystkich kranów w domu i powinny być ustawione tak, aby były równe od lewej do prawej i od przodu do tyłu. Potrzebny będzie również stojak na wąż spustowy, który powinien być umieszczony tak, aby jego góra znajdowała się wyżej niż poziom wody w myjce.

Wreszcie, będziesz potrzebował źródła zasilania, aby uruchomić myjkę. Może to być obwód 240 V z gniazdkiem odpowiadającym wymaganiom amperażowym urządzenia lub gniazdko elektryczne. Jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić, rozważ wynajęcie profesjonalnego hydraulika, który zrobi to za Ciebie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *