Jak podłączyć wyłącznik do kabla lampy

Przełączniki są świetnym sposobem na kontrolowanie ilości światła w pomieszczeniu, ale mogą też być uciążliwe, gdy nie działają. Na szczęście łatwo jest zainstalować nowy przełącznik do przewodu lampy, dzięki czemu można wyjść z ciemności i kontynuować pracę!

Zanim zaczniesz, upewnij się, że Twoja lampa jest odłączona od prądu, a gniazdko elektryczne jest wyłączone. Jest to szczególnie ważne, jeśli przełącznik jest typu obrotowego, ponieważ nie chcesz przeciąć lub rozebrać żadnych przewodów.

Pierwszym krokiem jest ostrożne rozdzielenie 2 żył przewodu lampy na około 1″ (w zależności od wielkości przełącznika), w miejscu, w którym chcesz, aby przełącznik znajdował się na przewodzie. Możesz użyć pary noży do cięcia przewodów.

Po wykonaniu tych czynności należy uważać, aby nie przeciąć przewodu neutralnego lub przewodu identyfikowanego. Przewód ten jest zazwyczaj oznaczony, nadrukowany, wytłoczony lub izolowany w jakiś sposób. Jeśli przypadkowo przetniesz ten przewód, najlepiej zdjąć izolację i połączyć przecięty koniec z nowym kawałkiem kabla.

Następnie połóż przewód na miejscu na dolnej połowie nowego przełącznika. Pozwoli Ci to zobaczyć przewody i upewnić się, że są one ułożone prawidłowo.

Jeśli Twój nowy wyłącznik ma osobną śrubę dla każdego z przewodów gorących i neutralnych, powinieneś dopasować te śruby przed ich podłączeniem. Zapewnia to, że właściwe przewody są przymocowane do właściwych śrub i zapobiega wyzwoleniu lub zwarciu obwodu.

Po dopasowaniu śrub możesz zdjąć stary przełącznik i zastąpić go nowym. Jeśli masz przełącznik typu obrotowego, najłatwiej jest go rozebrać i zaznaczyć górę i dół markerem permanentnym.

Identify the Neutral Wire

Gdy twój nowy przełącznik jest na miejscu, możesz go użyć do przetestowania systemu elektrycznego. Przewód neutralny to przewód, który jest podłączony do wąskiego ostrza Twojej wtyczki. Ten przewód jest zazwyczaj gładki, ale czasami jest trochę szorstki lub ma grzbiet lub znaczek na nim. Jeśli nie jesteś pewien, który przewód jest przewodem neutralnym, sprawdź etykietę na przełączniku, aby się tego dowiedzieć!

Po przetestowaniu nowego przełącznika, możesz go teraz podłączyć do swojej lampy i wymienić żarówkę. Następnie możesz włączyć i wyłączyć światło, aby sprawdzić, czy działa ono prawidłowo.

Jeśli nadal nie jesteś pewien, jak podłączyć przełącznik, zadzwoń do profesjonalisty, aby Ci pomógł! Mogą oni poprowadzić Cię przez cały proces.

2-Way Switches

Kiedy robisz zakupy dla przełącznika światła, szukaj takiego, który ma 2 sposoby sterowania żarówką. To będzie zawierać górne gniazdo, które trzyma standardową żarówkę i drugie gniazdo, które trzyma małą żarówkę o niskiej mocy, taką jak żarówka nocna.

Ten typ przełącznika lampy pozwala na włączanie i wyłączanie górnej żarówki, włączanie i wyłączanie lampki nocnej lub obu naraz. W zależności od modelu, może być konieczne ręczne przekręcenie jednego z przełączników lub można po prostu nacisnąć przycisk na przełączniku, aby go włączyć lub wyłączyć. Niezależnie od tego, ten typ przełącznika jest nazywany przełącznikiem 2-obwodowym i można go znaleźć w większości sklepów domowych.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *