Jak podłączyć wewnętrzną antenę samochodową

Korzystanie z anteny samochodowej to prosty sposób na zmniejszenie szumów i poprawę siły sygnału. Może również pomóc w zapewnieniu wyraźnych sygnałów radiowych. Podczas instalacji wewnętrznej anteny samochodowej, trzeba będzie określić, w którym kierunku go umieścić, a także gdzie można najlepiej umieścić. Istnieje kilka różnych opcji dostępnych, ale każda z nich ma swoje zalety i wady.

Anteny występują w dwóch podstawowych typach – tych, które montuje się na zewnątrz samochodu, oraz tych, które montuje się wewnątrz. Anteny montowane na zewnątrz samochodu są zwykle używane do odbioru sygnałów z pasm FM i AM. Chociaż zapewniają one lepszy odbiór, mogą być również droższe. Wybór anteny samochodowej może być świetnym sposobem na korzystanie ze wszystkich zalet systemu stereo w samochodzie.

Podczas gdy możesz chcieć zainstalować antenę zewnętrzną, powinieneś pamiętać, że sygnał może być zniekształcony, jeśli nie jest ekranowany. Aby temu zapobiec, należy upewnić się, że kabel nie jest zakopany pod tkaniną lub formą. Będziesz także chciał się upewnić, że Twój kabel jest wolny od zakłóceń z innych przewodów.

Anteny mogą być używane na dachu lub przedniej szybie samochodu, ale należy wybrać miejsce, które jest z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Ważne jest również, aby zapewnić dobrą wentylację tego obszaru. Możesz użyć wieszaka na płaszcze z hakiem, aby zlokalizować kabel. Alternatywnie możesz użyć kitu plakatowego do oznaczenia ściany. Po znalezieniu odpowiedniej lokalizacji można przystąpić do instalacji anteny.

Anteny mają dwie główne części – cienką przędzę elektryczną, która jest owinięta wokół szkła, oraz klej, który utrzymuje antenę w miejscu. Anteny te są bardzo tanie i pozwalają na łatwy montaż. Mają szeroki zakres częstotliwości zarówno dla kanałów AM jak i FM. Posiadają wzmacniacz AM/FM o mocy 16 dB, który odpowiada za poprawę odbioru.

Jeśli nie masz jeszcze anteny w swoim samochodzie, możesz ją dostać w sklepie z częściami samochodowymi. Anteny te są zwykle sprzedawane w uniwersalnym zestawie. Te zestawy będą kosztować około 15 dolarów. Będziesz musiał kupić adapter, aby upewnić się, że nowa antena pasuje do odbiornika.

Jeśli masz antenę teleskopową, będziesz musiał regularnie smarować sekcje kabla. Wiatr może zardzewieć te sekcje, powodując, że stracą one kontakt z innymi częściami anteny. Burzliwy wiatr może również złamać antenę teleskopową.

Kiedy będziesz gotowy do zainstalowania swojej anteny, będziesz musiał zrobić mały otwór. Możesz wywiercić otwór pilotażowy lub użyć rozwiertaka, aby stworzyć większy otwór. Jeśli używasz rozwiertaka, upewnij się, że używasz bitu, który jest wystarczająco duży, aby otworzyć otwór. Może być konieczne usunięcie kilku śrub, aby otworzyć antenę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *