Jak bezprzewodowo podłączyć Android Auto do samochodu

Dodanie Android Auto do samochodu jest łatwe, ale nie jest bez zagięć. Większość samochodów nie obsługuje bezprzewodowego systemu Android Auto, ale niewielki odsetek nowoczesnych pojazdów może pominąć przewody. Na szczęście technologia przeszła długą drogę i istnieje wiele sposobów na podłączenie telefonu do pojazdu.

Najpierw trzeba będzie zainstalować aplikację. Można ją pobrać ze Sklepu Google Play, ale do prawidłowego działania będzie wymagała aktywnego planu danych, a także opcji deweloperskich i uprawnień. Ponadto, będziesz potrzebował kompatybilnego samochodu i jednostki głównej, a także połączenia Wi-Fi.

Może trzeba użyć Bluetooth lub kabel USB, aby podłączyć telefon do systemu informacyjno-rozrywkowego samochodu, ale najbardziej efektywna metoda jest prawdopodobnie będzie za pomocą połączenia bezprzewodowego. Wiele firmowych dongles, jak AAWireless, pozwalają łatwo podłączyć Android napędzane urządzenie do systemu multimedialnego samochodu. Oprócz tego, że jest tani i wygodny, ta metoda będzie również zaoszczędzić kłopotów potykając się o wadliwego przewodu lub kabla. W rzeczywistości, bezprzewodowa wersja Android Auto jest cechą w coraz większej liczbie nowych samochodów.

Podczas gdy jesteś na to, możesz rozważyć uaktualnienie do telefonu, który obsługuje Android Auto. Na przykład seria Samsung Galaxy S8 obsługuje Android Audio Wireless, gdy działa najnowsza wersja systemu Android. Ta technologia może przesyłać strumieniowo muzykę do jednostki głównej i może pomóc poprawić przebieg gazu.

Podobnie, funkcja Android Auto Wi-Fi połączy Twój smartfon z ekranem infotainment Twojego samochodu. Choć nie jest to najbardziej zaawansowana opcja bezprzewodowa na rynku, dobrze współpracuje z większością samochodów. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że nie działa z każdym telefonem i jednostką główną. Podczas gdy funkcja ta jest już od jakiegoś czasu, to dopiero teraz robi drogę do rynku masowego.

Najlepszą częścią tego jest to, że działa z Android-powered telefonu i samochodu jednostki głównej. Będziesz musiał mieć zarówno bezprzewodową i przewodową wersję aplikacji Android Auto zainstalowaną na swoim urządzeniu. Ponadto, będziesz potrzebował łączności Wi-Fi 5.0-GHz, a także źródła zasilania 5 V DC.

Jeśli szukasz tańszego rozwiązania, możesz spróbować nifty urządzenie o nazwie Carsifi. Ten bezprzewodowy gadżet kosztuje tylko dziewięćdziesiąt dolarów i pozwoli Twój telefon połączyć się z samochodem system audio i infotainment bezprzewodowo. W rzeczywistości, można przełączać się między przewodowych i bezprzewodowych połączeń Android Auto za pomocą jednego przycisku. Jeśli jesteś trochę bardziej przygód, można również kupić podobny produkt przez Motorola. Motorola MA1 jest USB-A adapter, który paruje z większością telefonów, i kosztuje około dziewięćdziesiąt dolarów. To pokaże Ci, jak podłączyć telefon z systemem Android do samochodu Wi-Fi, jak również monit o skonfigurowanie funkcji Android Auto Wi-Fi.

Mam nadzieję, że zrobiłeś swoją drogę przez listę bezprzewodowych funkcji Android Auto i zdecydowałeś, który z nich jest najbardziej wygodny i przyjazny dla użytkownika. Istnieje również wiele innych fajnych opcji tam, aby dodać Android Auto do swojego pojazdu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *